Home / Dekorasyon / Mutfak Masaları Boyama

Mutfak Masaları Boyama

Boya, bir odaya yeni bir hayat getirebilir, ancak mutfak tablolarını boyamak, mutfak mobilyalarınızı renklerini yeniden boyamak kolay ve uygun bir yöntemdir.

Mutfak masanızdan bıktıysanız, ondan kurtulmanız ve sıfırdan başlaymanız gerekmez; birkaç kat boya kolayca yeni bir parça haline getirebilir. Mutfak masanızda hangi rengin boyayacağınızdan emin değilseniz, fikir bulmak için Pinterest’ten ilerleyin. Parlak renklerle renklendirilmiş sandalyelere sahip beyaz tablolar mutfaklarda güzel görünürken, daha çarpıcı renkler gerçekten bir açıklama yapabilir. Mutfakta üzerinde karar verin ve sonra o görünüme ulaşmanıza yardımcı olan bir renk seçin. Düşüneceğiniz bazı tonlarda sarı, kırmızı, turkuaz ve lacivert renk bulunur.

Mutfak masanızı boyamak için önce yüzeyi zımparalamaya hazırlamak isteyeceksiniz. Bu, boya uyabilecek bir yüzey yaratılmasına yardımcı olacaktır. Yörünge zımpara makinesi burada gerçekten kullanışlı olabilir ve masanızın düzgün olmasına yardımcı olacaktır.

Zımparamayı bitirdikten sonra masayı astar ile kaplamak istersiniz. Gerçekten eski bir masayı yeniden boyuyor iseniz, ahşap lekelerini de engelleyen bir astar bulmaya çalışın. Ek koruma için, masanın üstüne iki kat astar ekleyin. Astarı tam bir gün kurumaya bırakın ve daha sonra herhangi bir kaba yamaları düzeltmek için orta bir kum zımpara kaması kullanın. Bir rulo veya fırça ile ulaşmak zor olan alanlar için sprey astar deneyin.

Boya zamanı geldiğinde, yağlı boya benzer sert bir finiş verecek, yüksek kaliteli su bazlı emaye boya seçtiğinizden emin olun. Mutfak masaları plakalara, bardaklara ve her geçen gün ona dokunan diğer nesnelerin her türlü parçasına dayanabilecek bir boyaya ihtiyacınız olacak. Birkaç kat boya yapın ve her birinin tamamen kurumasını sağlayın. Boyamayı bitirdikten sonra, masanızı korumak için su bazlı bir poliüretan veya mum parlatıcı bir kat uygulayın ve güncellenmiş mobilya parçanızın tadını çıkarın.

Check Also

Baharat Takımı Modelleri

Baharat Takımı Modelleri Mutfağınız için bir çok dekorasyon yapabilirsiniz. Bunlardan bazıları, ankastre mutfak ürünlerini lüks …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir